تبلیغات
خارخاسک - آب شرب روستای قاسم آباد در آستانه یخ زدگی / مسئولین تا هوا سردتر نشده کاری کنند!
رئیس شورای اسلامی روستا قاسم آباد خنداب گفت: فعلا هیچ یک از منصوبات چاه نظیر لوله و پمپ و غیره در چاه آب نصب نشده است که امیدواریم قبل از سرد شدن هوا و یخ زدگی لوله فعلی این کارها انجام شود و مردم از درد و رنج یکساله نبود آب خلاص شوند.

 

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری نسیم خنداب، شرایط آبی ایران نه تنها خوب نیست بلکه بحرانی و وخیم است، این حقیقتی است که طی ماه های گذشته و در پی هشدارهای برخی کارشناسان و خشک شدن پی در پی سدها و تالاب های کشور همگی کمابیش به آن پی برده ایم.

روستاهایی در شهرستان خنداب وجود دارند که در این روزها با بحران آب آشامیدنی مواجه اند، این روستاها مشکلات بی شماری در زمینه های مختلف بهداشتی، درمانی و ... دارند که مهمترین آن آب است.

روستای قاسم آباد یکی از روستاهایی است که مردم آن با بحران آب آشامیدنی مواجه اند، مسئولین شهرستان در ماههای اخیر با پیگیری هایی که داشتند، موفق شدند تا چاه آبی برای این روستا حفر، و در صدد هستند تا آن را تجهیز کنند.

مردادماه سال جاری چاه آب این روستا توسط آب و فاضلاب روستایی شهرستان تست پمپاژ شد و بعد از آن نیز اداره آب و فاضلاب شهرستان لوله گذاری چاه آب تا روستا را انجام داد تا اتصالات چاه آب به شبکه آب روستایی وصل شود.

خدابنده لو رئیس شورای اسلامی قاسم آباد با بیان این که این روستا نزدیک یکسالی بود که آب نداشت در خصوص شرایط روستا گفت: اکثر مردم در سه فصل بهار، تابستان و پاییز از موتورآب های کشاورزی آب مورد نیاز خود را تهیه می کردند.

خدابنده لو با توجه به تلاش های مسئولین در خصوص تجهیز چاه آب جدید روستا گفت: در روزهای اخیر تیرهای برق این چاه نصب شد و آماده است تا برق این موتور آب وصل شود، همچنین لوله کشی آن به شبکه آب رسانی روستایی متصل شده، البته قرار بود تا کانکسی در کنار چاه آب مستقر شود که فعلا انجام نشده است.

وی با توجه به نزدیک شدن فصل زمستان و کاهش دما افزود: در حال حاضر آب مورد نیاز روستا از موتور آب کشاورزی مجاور روستا تامین می شود، مردم روستا نزدیک به 700 متر از موتورآب کشاورزی تا چاه آب روستا لوله گذاری کرده و آب موتور آب کشاورزی را به لوله جدید متصل کرده اند که این امر تا زمانی که هوا سرد نشود خوب است ولی در زمانی که دمای هوا کاهش یابد موجب یخ زدگی آب خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی روستا گفت: یک هفته قبل فرماندار شهرستان با حضور در این روستا از نزدیک با همه این مشکلات آشنا شد و گفت تا دو هفته بعد مشکلات آب روستا حل خواهد شد.

خدابنده لو در ادامه خاطرنشان کرد: فعلا هیچ یک از منصوبات چاه نظیر لوله و پمپ و غیره در چاه آب نصب نشده است که امیدواریم قبل از سرد شدن هوا و یخ زدگی لوله فعلی این کارها انجام شود و مردم از درد و رنج یکساله نبود آب خلاص شوند.

اخبار موجود در خصوص بحران آب در روستای قاسم آباد
انتقال آب آشامیدنی با تانکر سمپاش!/سختی مردم قاسم آباد خنداب در تامین آب شرب/وعده هایی که عملی نمی شوند
خوشحالی مردم با جاری شدن آب در روستا /تست پمپاژ آب روستای قاسم آباد خنداب موفقیت آمیز بود/ مصرف آب در روستاها باید فرهنگ سازی شود
مشکل آب آشامیدنی روستای قاسم آباد در کمتر از یک ماه حل خواهد شد

انتهای پیام/ش

برچسب ها: آب شرب روستا، خنداب، خبر روز، قاسم آباد، اخبار خنداب، روستایی،

  • paper | سبزک | تبلیغات متنی